Domov Novice

Klemen DRDne 10.11.2018 smo se udeležili 2. kroga državne pionirske in mladinske lige v Ljubljani. Nastopili smo v okrnjeni sestavi, saj imajo mnogi naši strelci šolske in druge obvesznosti, pa kljub temu smo z njihovimi nastopi lahko nadvse zadovoljni. Najbolj je presenetil in razveselil naš mladi Klemen Grmek, ki se je kot pionir, odločil, da bo puško zamenjal s pištolo. Že prejšnji vikend je nadomestil izpad člana v II. državni ligi, tokrat pa je nastopil v svoji kategoriji, ki je z letošnjim letom postala nova strelska disciplina. V kategoriji pionirjev, s standard zračno pištolo, je povsem suvereno postavil nov državni rekord s 152 krogi in tako za 17 krogov izboljšal prejšnji rekord, ki je bil v lasti Pratljačič Antona iz SD Lotrič Železniki. Na drugem mestu je bil Valter Drašler iz SD Juršinci s 135 krogi, tretji pa njegov kljubski kolega Anej Marušič s 111 krogi.

Pionirji 2018

Dobro so odstreljali tudi pionirji s serijsko zračno puško, med katerimi se je najbolje uvrstil Jošt Čretnik, ki je osvojil 15. mesto, le nekaj mest za njim pa sta bila še Lovro Zamejc in Nejc Vrhovec. Ekipno so pionirji osvojili 5. mesto. V kategoriji pionirk je tokrat brez ekipe nastopila Ajda Kogoj Fabčič in s 175 krogi osvojila odlično 9. mesto. Nastopili pa sta še dve kadetinji in sicer Meta Dobrovoljc, ki je v svoji prvi tekmi, s standard zračno puško pokazala, da lahko nanjo računamo tudi v kategoriji kadetinj. S ponesrečeno prvo serijo 93,8 kroga, je v nadaljevanju v slogu zmagovalk s serijami 100,5; 99,2 in 102,3 ter s skupnim rezultatom 395,8 osvojila 11. mesto. Nastopila je tudi Senta Bajrektarevič, ki je z rezultatom 374 osvojila 21. mesto.

Zadnjič posodobljeno (Nedelja, 11 November 2018 09:03)

1. krog druge lige 2018
V nedeljo 4.11.2018 smo se strelci udeležili 1. kroga II. državne lige zahod, v streljanju z zračno puško in pištolo. Tekmovanje je bilo v organizaciji SD Anhovo, streljali pa smo na strelišču SD Panovec v Solkanu. V streljanju s pištolo se je najbolje uvrstil Andrej Žagar, ki je med posamezniki osvojil tretje mesto, ekipa pa četrto. V streljanju s puško, je Anja Umek zaostala le za odlično strelko iz Izole, Laro Frank, ekipno pa smo s puško osvojili prav tako četrto mesto. V prijetnem vzušju, smo v lepem sončnem vremenu, med klepetom, izmenjali nekaj izkušenj, na koncu podelili zaslužene medalje in opravili nekaj fotografij. Naslednji krog je v novembru še v Postojni.

Zadnjič posodobljeno (Sreda, 07 November 2018 20:18)

El. streliščeČlani Strelskega društva Vrhnika smo si več let prizadevali urediti sodobno strelišče na območju Vrhnike. Kar nekaj let smo se trudili, da bi skupaj z občino našli ugodno rešitev za otroke in občane. Prizadevali smo si, da bi nam občina prisluhnila in pomagala pri rešitvi in pridobitvi pomembnega športnega objekta, vendar smo ostali sami s problemom, kako poskrbeti za občane Vrhnike.
Pričeli smo z obnovo stare zgradbe bivše vojašnice, kjer nam je MORS prijazno prisluhnil in nam dal v brezplačno uporabo objekt na Stari Vrhniki, v prostorih bivše vojašnice. Z lastnimi sredstvi smo ga usposobili do uporabnega stanja.
Vedno znova nas je naprej gnala le dobra misel in želja po pridobitvi sodobnega elektronskega strelišča, kakršnega si želi marsikateri strelec. Z veliko odrekanja, močno voljo članov, brez zanemarjanja načrtovanega programa, smo uspeli. Še več, z željo po uspehu smo iz leta v leto napredovali.

tarča

V letošnjem letu pa se nam je uresničila dolgoletna želja in tako smo z lastnimi sredstvi, opravili nakup 10-ih elektronskih tarč, znamke Disag, nemškega proizvajalca. Sodoben sistem je sestavljen iz dela elektronske tarče z zelo zmogljivimi senzorji, ki merijo do desetinke natančne zadetke in iz monitorja, ki je občutljiv na dotik. Vse skupaj je povezano na računalnik in pa nadgrajeno s povezavo na TV zaslon, kjer lahko spremljamo vseh deset tekmovalcev. S strelom na tarčo se tako na monitorju v trenutku prikaže do desetinke natančen zadetek. Program sprotno sešteva in vodi evidenco strelov. Rezultati tekmovalcev so v trenutnku dostopni, prav tako tudi bilten tekmovanja. Potreben je le še trening na sistemu, saj se je tekmovalna sezona že pričela.

Zadnjič posodobljeno (Petek, 09 November 2018 05:01)

OŠ krožek
Strelsko društvo v sodelovanju z OŠ Ivana Cankarja na Vrhniki že okoli 30 let organizira strelski krožek za učence osnovne šole. Zanimanje za strelstvo na Vrhniki, je med otroki že vrsto let. V krožek so vpisani učenci od 10 leta starosti dalje. Otroci se učijo varnega ravnanja z orožjem, koncentracije, tekmovalnosti predvsem pa sodelovanja, druženja in ekipnega duha. Tudi v letožnjem letu se je h krožku prijavilo 21 učencev, nekateri od njih tudi razmišljajo, da bi se vključili v tekmovalni sistem in se tako včlanili v klub. Seveda pa je v letošnjem letu za njih novost na strelišču, to je streljanje na elektronske tarče.

Zadnjič posodobljeno (Sreda, 07 November 2018 19:10)

V nedeljo 28. januarja je v Famljah in v Izoli potekal 4. turnir 2. DRŽAVNE LIGE ZAHOD – v Famljah za puškaše in v Izoli za pištoljaše. Naši trije strelci, ki tekmujejo z zračno puško, so se zelo dobro odrezali in tokrat zasedli 2. mesto, kar jim letos še ni uspelo. Anja Umek se je s 394.9 krogi najbolj približala stopničkam in zasedla 4. mesto. Dve mesti za njo sledi Benjamina Rudolf s 389.6 krogi. V skupnem seštevku turnirjev smo še vedno četrti, a le eno točko za SK Izola. Tudi naši pištoljaši so se odlično odrezali in zasedli 3. mesto, tudi v skupnem seštevku turnirjev so še vedno tretji. Tudi med njimi se je eden zelo približal stopničkam – Marcello Notersberg s 355 krogi, kar je le dva kroga manj od tretje uvrščenega.

Zadnjič posodobljeno (Četrtek, 31 Maj 2018 11:20)

Več člankov...