Domov Novice

V nedeljo 28. januarja je v Famljah in v Izoli potekal 4. turnir 2. DRŽAVNE LIGE ZAHOD – v Famljah za puškaše in v Izoli za pištoljaše. Naši trije strelci, ki tekmujejo z zračno puško, so se zelo dobro odrezali in tokrat zasedli 2. mesto, kar jim letos še ni uspelo. Anja Umek se je s 394.9 krogi najbolj približala stopničkam in zasedla 4. mesto. Dve mesti za njo sledi Benjamina Rudolf s 389.6 krogi. V skupnem seštevku turnirjev smo še vedno četrti, a le eno točko za SK Izola. Tudi naši pištoljaši so se odlično odrezali in zasedli 3. mesto, tudi v skupnem seštevku turnirjev so še vedno tretji. Tudi med njimi se je eden zelo približal stopničkam – Marcello Notersberg s 355 krogi, kar je le dva kroga manj od tretje uvrščenega.

Zadnjič posodobljeno (Četrtek, 31 Maj 2018 11:20)

Debevc in PleskoV soboto, 21. maja 2018 se je odvil 1. krog Državne lige trap. Tekmovanje je potekalo na strelišču v Novi Gorici, kjer se je v dobrih vremenskih pogojih pomerilo 37 tekmovalcev.

Trap sekcija SD Vrhnika se je tekmovanja udeležila s 7 tekmovalci. V finale prve lige sta vstopila Aleš Hozjan z 61 zadetki in Igor Macur s 60 zadetki. Hozjan je v finalu osvojil 5. mesto s 5 zadetki, Macur pa 6. mesto, z 2 zadetkoma.

Prav tako sta dva tekmovalca SD Vrhnika vstopila v finale druge lige, Sebastjan Debevc s 65 zadetki in Štefan Dominik Pleško z 61 zadetki. Z 18 zadetimi tarčami v finalu je Debevc osvojil prvo mesto, Pleško pa se mu je pridružil na 3. stopnički z 10 zadetimi tarčami.

Tekmovalci Vrhnika so v ekipnem delu (Macur, Debevc in Pleško) zadeli 186 tarč in osvojili 2. mesto.

Državni reprezentant in prvak Denis Vatovec se strelskega tekmovanja ni udeležil, ker je streljal na Svetovnem pokalu v Trapu. Tekmovanje je potekalo od 20.04. – 30.04.2018 Changwonu, v Južni Koreji.

Utrinek s tekme: Sebastjan Debevc na 1. in Štefan Dominik Pleško na 3. mestu

Zadnjič posodobljeno (Četrtek, 24 Maj 2018 20:17)

V delu

Zadnjič posodobljeno (Nedelja, 24 Junij 2018 18:58)

Športna zveza Vrhnika, se je kot vsako leto, 9. marca v Cankarjevem domu na Vrhniki, poklonila lokalnim športnikom, ki so v pretekli sezoni zabeležili in osvojili dobre športne rezultate. Podeljena so bila posebna priznanja, pohvale, bronaste, srebrne in zlate plakete ter razglašen je bil športnika leta.

Med prejemniki je bila tudi Trap sekcija Strelskega društva Vrhnika, ki je bogatejša za kar dve Srebrni plaketi za zmago na Državnem prvenstvu. Denis Vatovec jo je prejel za naslov državnega prvaka posamično, Aleš Hozjan, Denis Vatovec in Igor Macur pa za ekipno zmago na državnem prvenstvu.

Zadnjič posodobljeno (Četrtek, 24 Maj 2018 19:32)

V delu

Več člankov...